Aldatma Nedeniyle Boşanma

Günümüzde boşanma oranları giderek artmaktadır. Boşanma oranlarının bu kadar artış göstermesinin çok fazla sebebi bulunmaktadır. Bu nedenlerden en sık karşılaşılanı aldatma ve en sık açılan boşanma davası da aldatma nedeniyle boşanma davasıdır. İnternetin giderek yaygınlaşması sonucunda sosyal medya kullanımı artmıştır. Böylece insanlar birbirleriyle daha kolay iletişim kurma şansına sahip olmuştur. Bu durumda aldatma oranlarının artmasına sebep olmuştur.

Eğer eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız ve bu konuda deliliniz var ise bu nedene dayanarak boşanma davası açabilirsiniz. Bu davanın bir avukat yardımı ile açılması sonuç alma ihtimalinizi yükseltecektir. Zira bu davalar oldukça zor ve uğraştırıcı davalardır. Bu nedenle bu yola avukatsız olarak girmemenizi tavsiye ederim.

Eğer Ankara ilinde yaşıyorsanız boşanma davasını Ankara aile mahkemesinde açmanız gerekecektir. Davayı Ankara açacağınız için tutacağınız avukatın da Ankara avukatı olması gerekir. Zira aksi halde fazladan yol ve konaklama ücreti ödeme zorunda kalırsınız. Zira avukat Ankara iline başka bir ilden geleceği için bir gün öncesinden gelip konaklaması gelecektir. Bu tür masraflarla uğraşmak yerine Ankara avukatlarından birinden yardım almanızı çok daha uygun olacaktır.

Zina Nedeniyle Boşanma

Zina veya aldatma nedeniyle boşanma davası açarken dikkat edilmesi gereken önemli nokta bu davanın nasıl ispatlanacağı hususudur. Zina yapıldığı ispatlanamazsa hakim davayı reddeder. Bu nedenle dava açılmadan önce çok iyi bir hazırlık yapılmalıdır. Zina hususunu ispatlamak için genellikle tanık beyanları, otel kayıtları, kamera görüntüleri, fotoğraflar, mesaj kayıtları, facebook kayıtları gibi delillere başvurulur. Fakat her davanın kendine has bazı özellikleri olduğu için bu dava açılırken Ankara avukat yardımı almak çok önemlidir. Avukat Ankara Aile Mahkemesinde davayı açarken davanın kazanılması için gerekli olan tüm delilleri de dava dilekçesiyle birlikte mahkemeye sunacaktır.

Boşanma Davasında Aldatma Nasıl İspatlanır

Aile mahkemesinde açılan aldatma nedeniyle boşanma davasının ispatlanması için mahkemeye somut deliller sunmak gerekir. Örneğin karşı tarafın başka biriyle aynı eve girip çıktığı konusunda bir tanık olması veya bu durumun fotoğraflanması zina ve aldatma için kullanılabilecek bir delildir. Bunun yanında telefon ve arama kayıtlarının istenilmesi davanın ispatı için rol oynayabilir. Sosyal medya üzerinden yazışmalar veya paylaşımlar mahkemeye delil olarak sunulabilir. Bunun yanında eğer taraflar otelde konaklamışsa otel kayıtları zina ve aldatma olayını ispatlamak için kullanılabilir. Bunun gibi pek çok ispat yöntemi mevcuttur. Aldatmanın nasıl ispatlanacağı konusunda sadece bu bilgilerle yetinilmemeli ve mutlaka bir Ankara avukatından yardım alınmalıdır.